Erkek Lazer Epilasyon

5
(4)

Lazer Epilasyon yaptırmayı hiç düşündünüz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Erkeklerde lazer epilasyonun popülaritesi hızla arttı. Erkek lazer epilasyon faydalarını ve erkekler için lazer epilasyon bilgilerini sizler için araştırdık.

Gittikçe daha fazla erkek, istenmeyen veya kontrol edilemeyen vücut kıllarıyla başa çıkmalarına yardımcı olmak için kalıcı vücut epilasyonu arıyor, ancak bazı erkekler hala bu prosedürün sadece kadınlar için olduğunu düşünüyor. Pekala, eğer bu kulağa hoş geliyorsa, dinleyin.

İstenmeyen tüylerle mücadele eden sadece kadınlar değil. İster sırtta ister göğüste olsun, erkekler de bu bölgelerdeki istenmeyen tüyleri almanın veya en azından düzeltmenin yollarını ararlar.

Kısaca Lazer Epilasyon

Kısaca lazer epilasyon, lazer ışığı ile kıl folikülünü hedefleyerek epilasyon çalışması ile kıl köklerinin etkisiz hale getirilmesidir. Bu enerji kıl köküne zarar verir ve yok etmeye devam eder, böylece kökün daha fazla tüy ve kıl üretmesini engeller. 

Erkek lazer epilasyon ne kadar sürer?

Lazerler yalnızca aktif büyüme aşamasındaki anagen veya kıl köklerini hedefleyebildiğinden, dört ila altı lazer epilasyon tedavisi görmeyi beklemelisiniz. Göğüs ve karın gibi geniş bir bölge genellikle 45 dakika sürer ve tedaviler arasındaki süre 4-6 haftadır. 

Ancak sonuçları görmek için uzun süre beklemeniz gerekmeyecek. Lazer epilasyon seansından birkaç hafta sonra, istenmeyen tüylerinizin daha seyrek ve daha ince hale geldiğini, cildinizin daha pürüzsüz hale geldiğini ve gözeneklerinizin daha az görünür hale geldiğini fark edeceksiniz. 

Vücudunuzdaki tüyler döngüler halinde büyüdüğünden, tüylerin tamamen alınmasını sağlamak için birden fazla lazer tedavisine ihtiyacınız olacaktır. Ortalama olarak, insanlar en az 10 hafta arayla 5 ila 10 tedaviye ihtiyaç duyarlar. Lisanslı bir tıbbi lazer teknisyeni, aradığınız sonuçları elde etmek için kaç lazer seansına ihtiyaç duyacağınızı daha iyi tahmin edebilir.

Erkek Lazer Epilasyon Bölgeleri

Erkek tüm vücut lazer epilasyon nereleri kapsar diye soruyorsanız, aşağıda tüm vücut erkek epilasyon bölgeleri hakkındaki detayları bulabilirsiniz.

Gelişmiş lazer araçları, kıl kökünüzü yok etmek ve daha fazla kıl büyümesini önlemek için hedeflenmiş yoğun darbeli ışık (IPL) lazer enerjisi kullanır. Lazer epilasyon sistemini, vücudun istenmeyen tüylenme görebileceğiniz birçok bölgesini tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon sistemi size pürüzsüz tüysüz bir cilt sunabilse de, birçok erkek gibiyseniz, yalnızca istenmeyen tüylerinizi düzeltmek isteyebilirsiniz. Lazer epilasyon sistemim ile tedavinizi ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilirsiniz.

 • Göğüs
 • Kalça
 • Kacaklar
 • Boyun
 • Omuzlar
 • Çene
 • Kaşlar
 • Yüz
lazer epilasyon erkek

Çene Lazer Epilasyon

Çoğu erkek çenelerinin altındaki tüylere dayanamaz. Bakımı zordur, kaşındırır ve batık tüylerin  geliştiği noktalardan biridir . Yüzünüzdeki pürüzleri güzelce düzeltmeyi ve çenenizin altında büyüyen tüyleri yok etmeyi seviyorsanız, lazer epilasyon yardımcı olabilir. Orada bir daha tıraş olmak zorunda kalmadan hayatın nasıl olacağını hayal edin. Tüylerden tamamen kurtulmakla ilgilenmiyorsanız, birkaç lazer tedavisi tüylerin  incelmesine ve daha yavaş uzamasına yardımcı olabilir. Bu sayede düzenli olarak bakım yapmak zorunda kalmayacaksınız.

Omuz ve Sırt Lazer Epilasyon

Omuzlarınızda ve sırtınızda büyüyen rastgele tüy parçalarını biliyor musunuz? Gitmeleri gerek. Sadece çekici değiller, aynı zamanda istedikleri yerde filizleniyor gibi görünüyorlar. Ulaşılması zor alanlarda büyümeye meyilli olduklarından, tıraş olmak veya ağda yapmak genellikle zordur. Onu orada bırakmak yerine, birkaç lazer epilasyon tedavisi ile halledin. Bu yamalar bir kez gittiğinde, plajdayken veya basketbol oynarken tekrar fark edilmeleri konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak.

Kaş Lazer Epilasyon

Tek kaşlar çok büyük bir dönüş ve bu günlerde trendlere ayak uydurmak için herkesin kaşlarını düzeltmesi gerekiyor. Doğal olarak gür kaşlarınız varsa, lazer epilasyon kıl olmamasını tercih ettiğiniz bölgeleri temizlemenize yardımcı olabilir. Çoğu erkek, tek kaş bölgesini ve kemerin çok üstünde veya altında büyüyen herhangi bir başıboşluğu tedavi eder. Bu, kaşlarınızı bakımlı ve şekilli tutmanıza yardımcı olacak ve yüzünüze daha temiz bir görünüm kazandıracaktır.

Çene Lazer Epilasyon

Göğüs, lazer epilasyon isteyen erkekler için, özellikle de orada çok fazla kıl olduğunu bulanlar için son derece popülerdir. Kaşıntılı, terli ve sizi rahatsız ediyorsa, tüy inceltme tedavisi için mükemmel bir adaysınız. Aradığınız kıllı erkek görünümünü kaybetmeden kendinizi daha hafif hissedeceksiniz. Hatta bazı erkekler, kas tonusunu ortaya çıkardığı ve vücudu daha iyi gösterdiği için göğüslerinde tam lazer epilasyon yaptırmayı bile tercih ediyor.
Her erkek sakaldan hoşlanmaz, özellikle de cildiniz kolayca kırılıyor ve tahriş oluyorsa. Bazen tıraş olmak lekelere ve batık tüylere neden olabilir, ancak çoğu zaman bunlara ter ve diğer bakterilerin sakala bulaşması neden olur. Kırılmaları azaltmak ama sakalınızı korumak istiyorsanız, yükü hafifletmek için birkaç lazer tedavisi görmek isteyebilirsiniz. Yüzünüzde daha az tüy olduğunda, daha az bakteri yakalar ve daha az sivilce oluşumuna neden olursunuz. Lazer epilasyon, sakalınızı şekillendirmeye yardımcı olmak için de yapılabilir, bu da sizin için daha az bakım anlamına gelir.

Boyun Lazer Epilasyon

Tüylerin kesim zamanının geldiğinin ilk belirtilerinden biri, ensede çıkan tüylerdir. Bazı erkekler berber ziyaretleri arasında bunu bir usturayla düzeltir, ancak bu zaman, sabır ve genellikle bir arkadaştan yardım gerektirir. Ensenin arkasına lazer epilasyon yaptırmak saçınızın daha uzun süre taze görünmesini sağlar, böylece hafta sonu partilerinden önce her Cuma öğleden sonra berbere gitmek zorunda kalmazsınız.

Erkeklerin Lazer Epilasyon Yaptırmasının Diğer Nedenleri:

 • Kadınlar onu sever
 • Daha az terleme
 • Sporcular için azaltılmış sürtünme
 • Batık tüyleri yok eder
 • Tahrişi azaltır
 • Kırılmaları önlemeye yardımcı olur
 • Daha az bakım

Erkek Lazer Epilasyon Faydaları

İstenmeyen vücut tüylerinize göz kulak olmak çoğu kişi için sürekli bir endişe kaynağıdır. Sürekli olarak her şeyi kesen, tıraş eden veya ağdalayan insanlar lazer epilasyona yöneliyor. Vücut kıllarından sonsuza kadar kurtulmak için daha kalıcı ve aşamalı olarak başarılı bir yaklaşım olarak görülüyor. Sonsuza kadar pürüzsüz cildin rahatlığını elde edebilecekken, tıraş olmanın sakıncalarını (tıraş darbeleri ve tahriş gibi) neden yönetesiniz?

Belki daha önce bunun üzerine kafa yordunuz, ancak tedavinin ne kadar pahalı ve zor olduğuna dair hikayeler yüzünden hayal kırıklığına uğradınız. Bununla birlikte, yenilik o kadar ilerledi ki, bir epilasyon seansını bile bitiren çok sayıda kişi neredeyse hiç ıstırapla karşılaşmadığını bildirdi. Herkesin ağrı sınırı benzersiz olsa da ve bazı vücut bölümleri diğerlerinden daha hassas olsa da, ağdadan etkileyici bir şekilde daha az ağrılıdır.

Lazer epilasyon hakkında merak mı ediyorsunuz? İşte ilk lazer epilasyon toplantınızı planlamadan önce bilmeniz gereken bazı şeylere bir bakış.

1. Lazer epilasyon kişisel kokuları azaltır

Vücut kılları genel olarak teri emer, bu nedenle göğsünüzde lazer epilasyon yaptırmanın avantajlarından biri de o korkunç kokunun bir kısmını bırakmanızdır. Egzersiz yapmayı veya spor yapmayı seviyorsanız, tüylerin vücut kokusu söz konusu olduğunda tahmin ettiğinizden daha büyük bir rol oynayabileceğinden, bu özellikle gözlemlenebilir bir değişiklik olabilir. Gerçekten de, şiddetli koku ile karşılaşmanız durumunda, kılları basitçe inceltmek bile büyük bir etkiye sahip olabilir.

2. Cilt tahrişini önleyin

Düzenli olarak tıraş olmanız veya ağda yapmanız çok fazla tahrişe neden olabilir. Tek başına epilasyon işlemi, uygun şekilde yapılmazsa jilet yanıklarına, kabarcıklara, tahrişe ve kabuklara neden olabilir. Bu noktada, tüyler ve kıllar yeniden çıkmaya başladığında, tipik olarak karıncalanma ve kızarıklık başlar. Lazer epilasyon göğüs kıllarınız için kalıcı bir çözüm olduğu için artık bu tür sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

3. Lazer epilasyon teri azaltır

Daha az kıl, daha az terleme anlamına gelir, bu da bazı erkekler için aşırı bir sorundur. Aşırı ter için en zahmetsiz çözüm lazer epilasyondur, çünkü gerçek bir tedavidir ve günde bir kez ilaç almanızı beklemez. Hatta size bir alternatif de sunar: Belirli bir bölgedeki vücut tüylerinden tamamen kurtulun ya da basitçe inceltin.

4. Ağdadan çok daha az acı verir

Ağda yapıyorsanız, lazer epilasyonla ilgili hafif karıncalanma hissiyle kesinlikle başa çıkabilirsiniz. Pek çok insan bunu bir elastik bant çıtçıtının dokunuşuyla karşılaştırır ve bu, çoğu lazer tesisinin sunduğu cilt duyarsızlaştırma alternatiflerinden hiçbirini kullanmadan. Çok daha üstün, lazer tedavinizi bitirdiğinizde neredeyse sonsuza kadar huzurlusunuz. Tüylerin geri dönmesi ve parlamanıza engel olması için neredeyse hiç strese girmenize gerek kalmayacak.

5. Tedavi edilen cilt kas belirginliğini vurgular

Düzenli olarak egzersiz yapıyorsanız, muhtemelen vücudunuzu teşhir etmekten hoşlanırsınız. Kıllarla dolu bir vücut, genel olarak göğüsteki belirginliği gizleyerek erkeklerin olduğundan daha kilolu görünmesine neden olur. Bu özellikle göğüs kıllarına sahip erkekler için geçerlidir. Açıkta kalan bir göğüs, en kıt kas belirtilerini bile vurgulayabilir ve göğsünüzün aşamalı olarak şartlı görünmesine neden olabilir. Lazer epilasyon, ağda ve tıraş zorluklarını yönetmeden bu görünümü elde etmek için en ideal yaklaşımdır.

6. Lazer epilasyon batık tüyleri yok eder

Birkaçı için, vücut kıllarına sahip olmak, düzenli olarak zor batık kıllara katlanmak zorunda olduğunuz anlamına gelir. Bu tür tüy alma teknikleri tüyleri kökünden çekmek yerine düzenli olarak kıracağından, düzenli olarak tıraş olmanız veya ağda yapmanız durumunda bunlar hiçbir zaman bir sorun haline gelmez. Bu, yanlara doğru gelişecekleri noktaya kadar onlara zarar verir, kırmızı ve acı veren batık tüylere neden olur. Lazer epilasyon kıl köklerine zarar verir, her zaman kılların tekrar içeride ve dışarıda gelişmesini engeller ve sonunda kıl dönmesi olasılığını tamamen ortadan kaldırır.

7. Tedaviler arasında güneşten uzak durmalısınız

Lazerler kıl köklerini hedeflerken, ten renginiz yine de etkilenir. Bu nedenle cildinizin en doğal tonunda olması önemlidir. Ek olarak, bronzluk veya cilt yanığı, deneyimi olması gerekenden daha acı verici hale getirebilir ve kabarcıklar veya kabuklanma ile sonuçlanabilir. Bu nedenle güneşte tedavi edilen bölgenizi kapalı tutmalı ya da tedavinizden bir süre önce güneşe çıkmaktan bir süre uzak durmalısınız.

8. En iyi erkek lazer epilasyon ekipmanları

Lazer epilasyon için uygun olarak tanıtılan bir dizi lazer vardır. Sundukları yönetimlerin çoğunda muhtemelen benzer bir lazer kullandıklarından ve bu da en iyi sonuçları vermeyecek olduğundan, öncelikle düşük kaliteli kaplıcalardan kurtulmak zorunludur. IPL veya yoğun darbeli ışık makineleri de aynı şekilde bir seçenek olarak sunulur ancak bunlar gerçek lazerler değildir. Aradığınız şey, Gerçek Lazerler veya kalıcı tüy azaltma amaçlı herhangi bir sınıf IV FDA onaylı lazer kullanan yönetimlerini sunan bir lazer merkezidir.

erkek lazer epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Merkezleri

Erkek lazer epilasyon merkezlerini incelemek ve randevu almak için aşağıdan il seçiniz. Seçtiğiniz ildeki tüm erkek lazer epilasyon merkezleri adres, telefon, yol tarifi ve yorumlarına ulaşabilirsiniz.

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 4

Burayı ilk değerlendiren siz olun.