Evde Lazer Epilasyon

5
(3)

Muhtemelen evde kalıcı epilasyon sunan reklamları görmüşsünüzdür. Evde kullanılan cihazların nasıl çalıştığı ve klinikte lazer epilasyonla nasıl karşılaştırıldıkları hakkında çok fazla soru alıyoruz, işte bir döküm!

Evde Lazer Epilasyon İşe Yarıyor mu?

Evde kullanılan tüm lazer epilasyon cihazları farklıdır. Bazıları kıl dökülmesini teşvik etmek için ışık darbeleri kullanır (bir IPL’nin zayıf bir versiyonu gibi düşünün). Ancak, bunları yanlışlıkla kendinizi yakmak kolay olabilir. Diğerleri tüy folikülünü “şok etmek” için radyo frekansı dalgaları kullanır. Bu, kıl büyümesini zorlaştıran folikülü kristalleştirme girişimidir. 

Bazı cihazlar, ağdaya benzer şekilde, evde yapacağınız tedaviler için tüylerin uzamasını ister. Bu, tedaviler arasında saçınızı uzatmanız gerekeceği anlamına gelir ve ayrıca genellikle hoş olmayan bir yanık kokusu olur. 

Bu cihazlar hakkında az bilinen bir başka gerçek de, inanılmaz derecede zaman alıcı olmalarıdır. Ağdadan daha uzun sürer ve çoğu insan haftada birkaç kez kendini tedavi etmek zorundadır. İnsanların umdukları sonuçları görmeleri için sadece saçlarını inceltmek beş yılı bulabilir.  

Göz önünde bulundurulması gereken son şey, bu cihazların çoğunun FDA onaylı olmadığıdır. Evde son epilasyonu düşünürken, cihazla ilgili incelemeleri okumaya dikkat edin (birçok kişi, sonuçların eksikliğinden memnun değildir). Ayrıca, bir fiyat karşılaştırması yaptığınızdan emin olun. Bu cihazlar 2-3 bin lira arasında değişiyor. 

İçiniz rahat olsun diye, en iyi sonuçlar, profesyonel tedaviler ve genel olarak daha iyi bir deneyim için uygun bir lazer kullanan güvenilir bir lazer epilasyon kliniğine gidin. 

evde azer epilasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 3

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

Bir cevap yazın