Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

4.9
(17)

Lazer epilasyon, tıraş, ağda, epilasyon ve tüy dökücü kremler gibi diğer tüy alma yöntemlerine kıyasla uzun vadeli sonuçlar arayan birçok müşteri arasında popüler bir trend haline geliyor. Ancak unutulmamalıdır ki, herkesin bireysel genleri ve hormonları nedeniyle hiçbir epilasyon yöntemi kalıcı değildir.

Tedaviniz sırasında lazer kıl folikülünü hedefler. İhtiyacınız olan tedavilerin sayısı değişebilir ve kıdemli lazer uzmanıyla yapacağınız görüşmede değerlendirilecektir, görüşmeniz sırasında bir yama testi yapacağız ve tedavi süreci devam ederken saç büyüme sonuçlarınız değerlendirilecektir. Hormonlar veya PCOS nedeniyle aşırı tüylenmeniz varsa, yine de harika sonuçlar göreceksiniz, ancak daha sık takviye gerekli olacaktır.

İlk lazer epilasyon tedavinizin ardından tüylerin uzaması önemli ölçüde yavaşlar. İlk lazer tedavinizden iki ila üç hafta sonra ölü tüyler dökülmeye (dökülmeye) başlayacaktır. Yeni saç büyümesi genellikle daha ince görünmeye başlar. İkinci lazer tedavinizden sonra, cildinize ve kıl tipinize bağlı olarak, bazı kıl folikülleri yeni kıl üretmeyi durduracağından düzensiz kıl çıkışlarını fark edeceksiniz. 4-6 seanstan sonra saçlar önemli ölçüde azaltılmalıdır. Genellikle 8 seanstan oluşan önerilen tedavileri tamamladıktan sonra, saç büyümesinde %80’e varan azalma fark edeceksiniz. Bu, saç büyümesinin büyük ölçüde azalacağı ve kılların daha ince görüneceği, daha az batık kıl ve seyrek alanlarda yeniden çıkma anlamına gelir .

Pek çok müşteri, tamamlanması yaklaşık 1 yıl süren (aralarında boşluk olmadığı göz önüne alındığında) tedavi sürecini tamamlamıştır ve sonuçları değişebilir, ancak genellikle 1 yıl sürer ve baştan sona birkaç lazer epilasyon tedavisine ihtiyaç duyabilirsiniz. yıl. Lazer epilasyon kürünüzden sonra hamile kalırsanız, yeni tüylerin çıktığını fark edebilirsiniz, bu hormonlardan kaynaklanmaktadır ve takviye tedavileri gerektirecektir.

LAZER EPİLASYON NE SIKLIKTA YAPTIRMALIYIM?

İlk seanstan sonra önemli bir fark görmeniz 2-3 hafta ve tam sonuç almanız genel olarak yaklaşık 6-8 tedavi alacaktır ve bu tedavilerin aralığına gelince, kişiden kişiye değişir, ancak genel olarak:

  • Yüzdeki tüyler daha hızlı uzar ve her 4 haftada bir tedavi edilmesi gerekir.
  • Bacak kılları yavaş büyür ve her 12 haftada bir yapılabilir.

Bu iki benzersiz tedavi alanının yanı sıra, tedaviler arasındaki 8 hafta iyi bir barometredir. Ayrıca, büyüme döngülerinin farklı aşamalarındaki saçları hedefleyebilmeniz için tedavilerinizde düzenli olmanız gerekir.

Önceki seanstan kalan tüyleri döktükten sonra bölgenin pürüzsüz ve tüysüz olacağını fark edeceksiniz. Ardından, yeni bir büyüme döngüsünden çıkan yeni tüyleri fark etmeye başladığınızda, bir sonraki tedavinizi almanın zamanı geldi.

İYİLEŞME SÜRESİ NEDİR?

Lazer epilasyonun çok az yan etkisi vardır, ancak maksimum rahatlığı sağlamak için tedaviden sonra bazı önlemler almalısınız. Tedaviden sonraki ilk birkaç saat kızarıklık veya şişlik fark edebilirsiniz, ancak bu genellikle çabucak geçer.

Herhangi bir rahatsızlığı hafifletmek için tedavi edilen bölgeye buz uygulayabilirsiniz veya daha güçlü bir reaksiyonunuz varsa doktorunuz steroid krem ​​uygulayabilir.

Ayrıca şunları yapmanız da çok önemlidir:

  • Tedaviden sonra (veya belirtildiği şekilde) altı hafta boyunca bronzlaşma yataklarından ve uzun doğal güneş ışığından kaçının.
  • Günlük güneş koruyucu kullanın.
  • Tedaviden sonra 24 saat boyunca spor salonuna gitmeyin, sauna kullanmayın veya sıcak duş almayın.
epilasyon süresi

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.9 / 5. Toplam Oy : 17

Burayı ilk değerlendiren siz olun.