Yüz Lazer Epilasyon

5
(3)

Lazer epilasyon ile yüzünüzdeki tüyleri kalıcı olarak alma konusunda bilmeniz gereken her şeyde size yardımcı olmak için buradayız. Yüz lazer epilasyonu ile akla takılan soruları sizler için araştırdık.

Yüz Lazer Epilasyon Acıtır mı?

Tedavilerinizde lazer teknisyenleri, sonuçlarınızı en üst düzeye çıkarmak için lazer ayarlarını özelleştirecektir.

Erken tedavilerde lazerin yoğunluğu daha az olacağından ağrı neredeyse yok olacaktır; iğne batırılmaya benzer. Rahatsızlık genellikle çok kısa sürelidir ve lazerden gelen nabızdan hemen sonra kaybolur.

Tedaviler ilerledikçe lazerin şiddeti artacağı gibi rahatsızlık da artacaktır; en kötüsü, acı bir lastik bant tarafından kırılmakla karşılaştırılabilir. Yüz lazeri tedavi alanına sürekli olarak sıfırın altında hava üfleyen, nabız öncesi bölgeyi uyuşturmaya ve sonrasında bölgeyi soğutmaya yardımcı olan cihazlar bu konuda etkili olmaktadır.

Ağrı sizin için büyük bir endişe ise, Lidokain içeren ve hassasiyeti büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan ve acıyı hissettirmeyen kremler kullanılabilmektedir.

Yüz Lazeri Ne Kadar Etkili

Yüz epilasyon lazer uygulamasında cilt tipinize bağlı olarak Candela Gentlemax Pro ve Candela ND lazerleri kullanılır. Bu lazerler piyasadaki en iyi lazerlerden bazılarıdır ve tüm cilt tiplerini ve tonlarını tedavi etmede son derece etkilidir. FDA onaylıdırlar ve istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok edebilirler.

Kullanıcılar, bu lazerlerle tedavi başına tüy büyümesinde %10-30 arasında kalıcı bir azalma görebilirler. Ne yazık ki, bu lazerler ne kadar gelişmiş olsalar da, daha açık renkli yüz tüyleri olan müşterileri tedavi etmede etkili değiller. Yüzde sarı, kızıl veya gri tüyleri olan müşteriler tüy büyümesinde bir miktar azalma görebilirler, ancak genel tüy büyümesinde %30’dan fazla bir azalma görmeleri olası değildir.

Yüz Lazer Epilasyon Kalıcı mı?

Evet, yüz lazer epilasyon uygulaması kalıcıdır. Klinikler tarafından kullanılan lazerler, yeniden büyümeyi önlemek için kıl folikülünü ve kökünü tahrip ederek yüzdeki istenmeyen tüyleri kalıcı olarak yok eder.

Tedavilerime hazırlanmak için ne yapmalıyım?

Yüz lazeri tedavilerinize hazırlanmanın en iyi yolu, tedavinizden 7 gün önce güneşe maruz kalmamak, yani güneş kremi kullanmak ve mümkün olduğunca güneşten kaçınmaktır; randevularınızdan en az 2 saat önce vücut ısısını artıran herhangi bir fiziksel aktiviteden kaçının; ve herhangi bir reçeteli ilaç kullanıyorsanız, ışığa duyarlılığı artırıp artıramayacaklarını öğrenmek için doktorunuzla iletişime geçtiğinizden emin olun.

Yüzdeki tüyleri almak gerekiyor mu?

Maalesef evet, lazer tedavisine hazırlanırken tüylerin alınması gerekiyor. Bunun nedeni, lazerin yok edebilmesi için kıl kökü ve kökünün sağlam olmasına ihtiyacımız var; bu nedenle ağda, cımbız ve epilasyona izin verilmez. Ayrıca cildin yüzeyinin üzerindeki tüy miktarını da en aza indirmek istiyoruz, çünkü derinin üzerinde tüy olması olumsuz reaksiyon olasılığını büyük ölçüde artırır, bu nedenle tıraş olmak yüzdeki tüyleri almak için tüm bu kriterlere uyan tek seçenektir.

Yüz lazeri ne kadar sürer?

Yüze lazer epilasyon uygulamaları, tedavi ettiğiniz bölgelere bağlı olarak 15-30 dakika sürer.

Yüz lazer epilasyon sonrası

Tedaviden sonra çoğu insan hafif bir güneş yanığına benzer hafif kızarıklık ve şişlik yaşar. Bu genellikle tedaviden kısa bir süre sonra geçer, ancak 72 saate kadar sürebilir; Enflamasyonun azaltılmasına yardımcı olmak için onarıcı jel, aloe, kalamin veya hidrokortizon gibi topikal kremler uygulanabilir.

Birkaç gün sonra yüzdeki tüylerin dökülmeye başladığını veya döküldüğünü görebilirsiniz. 12 saat veya daha fazla bir süre sonra bölgeye peeling yapmak, dökülme sürecini hızlandırabilir ve batık tüylerin önlenmesine yardımcı olur.

Yüz lazeri etkinliğini arttırmak

Yüz lazer epilasyon öncesi ve sonrası bakım talimatları uygulamak, hem de herhangi bir özel talimat tedavin gelen sonuçları maksimize etmek en iyi yoldur.

Vücudunuzun tedavilere nasıl tepki verdiği ve tüylerin uzamasıyla ilgili güncellemeler konusunda lazer teknisyeninizle açık bir diyalog halinde olduğunuzdan emin olun, çünkü bu bilgiler, ayarlarınızı ve tedavi aralıklarını nasıl ayarlayacağınız konusunda en iyi kararları vermelerine yardımcı olacaktır. Tüm tedavilerinizin olabildiğince etkili olduğundan emin olmak için.

Yüz Lazer Epilasyon Yan Etkileri

Yüz lazer epilasyon tedavilerinde yan etkiler nadirdir, ancak uygun şekilde tedavi edilmezlerse ciltte kalıcı renk bozulmasına neden olabilirler. Hipo veya hiper-pigmentasyon, uzun süreli kızarıklık veya şişme, histamin reaksiyonu veya kabarma gibi herhangi bir yan etki yaşarsanız, tedaviyle ilgili talimatlar için aramalı veya gelmelisiniz.

İnsanların bu yan etkileri yaşamasının en yaygın nedeni, randevularından önce güneşe maruz kalmalarıdır. Böyle bir durumda lazer epilasyon öncesinde kliniğe mutlaka bilgi verilmelidir.

yüz lazer epilasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 5 / 5. Toplam Oy : 3

Burayı ilk değerlendiren siz olun.

Bir yanıt yazın