Lazer Epilasyon için En İyi Zaman

4.8
(14)

Sonbahar ve kış, lazer epilasyon için yılın en iyi iki zamanıdır. Lazer epilasyonun açık tenli ve koyu renkli tüylere sahip kişilerde en iyi sonucu verdiği kanıtlanmıştır. Hepsi solgun olmayan birçok farklı cilt tipi olsa da, sonbahar ve kış aylarında daha çok solgun cilt görülür. Bunun nedeni, dışarıda daha az zaman harcanması ve güneşe maruz kalmanın azalmasıdır.

Kışın Bronzluğunuzu Neden Kaybettiğinizi Hiç Merak Ettiniz Mi?

Kış aylarında güneş gören bir iklimde yaşıyor olsanız da, kış aylarında bronzluğunuzu kaybetmeniz daha olasıdır. Bunun nedeni , güneşten gelen UV radyasyon miktarının önemli ölçüde azalmasıdır. Sonuç olarak, cildinizin melanositleri pigment atmayı bırakır.

Bu aynı zamanda evet, kışın düzenli olarak bronzlaşsanız bile, güneşin dünyanın etrafındaki doğal yapısı nedeniyle bronzluğunuzu korumanın daha da zor olduğu anlamına gelir.

Sıcak bir iklimde yaşıyor olsanız bile, bu daha kısa sonbahar ve kış günlerinde bronzluğunuzu doğal olarak kaybetmeniz olasıdır. Sonuç olarak, ister evde IPL epilasyon isterse bir lazer epilasyon kliniğinden profesyonel bakım olsun, bu aylar lazer epilasyon tedavisi almayı düşünmek için en iyi zamanlardan bazılarıdır.

Kışın Lazer Epilasyon Yaptırmanız Için 5 Neden Var

Kış aylarında yapılan lazer epilasyon, ilkbahar ve yaz aylarında olduğundan daha iyi sonuçlar verecektir ve işte nedeni:

Kışın Daha Az Güneş Var

Kış aylarında dünyanın neresinde olursanız olun güneş ufka daha yakındır. Bu, ufuktan ufka seyahat etmesi için daha az mesafe ve dolayısıyla daha az zaman olduğu anlamına gelir. Bu, güneşin yaz aylarında olduğundan daha erken batmasına neden olur.

Bunun sonucunda da doğal olarak güneşe daha az maruz kalıyoruz. O kadar erişimimiz yok, bronzlaşmak için daha az şansımız var.

Güneşe Daha Az Maruz Kalma

Sonbahar ve kış aylarında günlerin daha kısa olması nedeniyle doğal olarak dışarıda biraz daha az zaman geçiriyoruz. Bu, daha düşük sıcaklıklarla birleştiğinde, cildimizi kaplayan ve güneşe maruz kalmayı azaltan daha uzun giysiler giydiğimiz anlamına gelir. Elbette, kışın lazer epilasyon, güneşten cilt hasarı için daha az şans anlamına gelir.

Lazer epilasyonun risklerinden biri de işlem sonrası kıl köklerinin zarar görmesidir. Cildin güneşe maruz kalmasını genel olarak azaltarak, güneşin saç köklerinize kalıcı olarak zarar verme riskini azaltırız.

İlkbahar Ve Yaza Yakınlık

İstenmeyen tüyleri almanın modası asla geçmeyecek, ancak ne zaman onu gösterme şansımız olursa, heyecanlanmamız gereken bir şey. Lazer epilasyon tedavilerinizi kış aylarında yaptırdığınızda, çoğu insanın göreceği ilkbahar ve yaz aylarından önce tüylerinizi daha fazla azaltmak için kendinizi hazırlarsınız.

Tüm Cilt Tiplerinde En İyi Sonuçlar

Daha açık cilt tipleri ve daha koyu tüylere sahip olanlar lazer veya IPL epilasyondan en iyi sonuçları alırken, vücut tüylerinin alınması tüm cilt tipleri için bir önceliktir. Kış aylarında sınırlı güneşe maruz kalma nedeniyle, cildinizin normalden daha solgun olma olasılığı büyük ölçüde artar.

Daha koyu bir cilt tipiniz varsa, burada daha koyu cilt için iyi çalışan bazı IPL cihazları bulunmaktadır .

Ruh Sağlığınıza Etkisi

Kış aylarında lazer epilasyonu (veya evde kendin yap lazer epilasyonu) planlamanın en sevdiğim sebeplerinden biri, akıl sağlığınız üzerindeki etkisidir. Cildiniz üzerinde çalışmak için yılın en iyi zamanı yılın herhangi bir zamanıdır, ancak kış ayları gibisi yoktur. Uzun süren günler ve daha erken gün batımları ile kış boyunca birden fazla tedaviye zaman ayırmak çok daha kolay.

Yaz Aylarında Lazer Epilasyon Riskleri

Herhangi bir şey yapmadan önce, ister evde lazer epilasyon olsun, isterse bir salonda lazer epilasyon tedavisi alıp almamaya karar veriyorsanız, en iyisi lisanslı bir sağlayıcıyla konuşmaktır. Yerel kuaförünüzden ücretsiz danışmanlık almak, kendi başınıza bir şeyler denemek cildinize kalıcı olarak zarar vermekten çok daha iyi bir seçenektir.

Cildi Yakma Riski

Lazer epilasyon seanslarınızdan sonra muhtemelen güneşten uzak durmanız gerekecek veya danışmanınız bunu yapmanızı şiddetle tavsiye edecektir. Bunun nedeni, bir seanstan sonra cildinizi yakma riskinden kaynaklanmaktadır. Epilasyondan hemen sonra, cildinizin güneşten zarar gördüğünün en şüpheli olduğu zamandır ve bunun nedeni cildinizi gerçekten yakabilmesidir. Yanma sonucu yara izine de neden olabilir.

Ciltte Yaralanma Riski

Çoğu insan için birincil endişe istenmeyen tüyleri gidermektir. Bu nedenle, işlemin uzun vadeli yan etkilerini unutmak kolaydır. Epilasyon tedavinizden sonra güneşe maruz kalmanın en büyük risklerinden biri, cildi gerçekten yakabilmesidir ve bu da uzun süreli ciltte yara izlerine neden olabilir. Lazer epilasyon klinikleri on yıllardır etrafta olduğu için korkacak bir şey olmasa da, lazer epilasyon tedavilerini planlarken hepimizin aklında tutması gereken bir şey.

IPL Neden Yaz Aylarında Lazer Epilasyondan Daha İyi?

Prosedürü yaz aylarında yaptırmaya karar veriyorsanız, evde IPL epilasyon, lazer epilasyondan daha iyi bir seçenektir ve işte nedeni budur. Profesyonel salon lazer epilasyon randevunuzdan önce, salon muhtemelen tedaviden önce ve sonra 72 saat güneşten uzak kalmanızı sağlayacaktır.

Kim lazer epilasyon öncesi ve sonrası 72 saatini kapalı bir mekanda geçirmek ister? Yaz aylarında epilasyon planlamayı düşünüyorsanız, önce bir IPL cihazı deneyin veya sonbahar aylarında yaptırmayı seçin.

Geçen yıl boyunca, evde kullanılan IPL cihazlarının popülaritesi ve bunun iyi bir nedeni var. Sonuç olarak, insanlar lazer epilasyonu her zamankinden daha fazla kendi ellerine alıyorlar. Teknik olarak, IPL (Yoğun Atımlı Işık anlamına gelir) bir salonda alacağınız tedaviyle tam olarak aynı olmasa da, evde IPL tedavisinden salon benzeri sonuçlar vermek mümkündür.

lazer epilasyon zamanı

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.8 / 5. Toplam Oy : 14

Burayı ilk değerlendiren siz olun.