Koltuk Altı Tüyleri Nasıl Alınır?

4.8
(11)

Koltuk altı epilasyonu, günümüzde mevcut olan tüm farklı epilasyon yöntemleri göz önüne alındığında oldukça basit olabilir. Sizin için doğru olanı seçmek, birçok kadının zorlayıcı bulduğu bir şeydir. Son birkaç yıldaki teknolojik yenilikler sayesinde, her türlü epilasyon yöntemini kullanarak istenmeyen koltuk altı tüylerinden kurtulmanın yeni ve ilginç yolları var.

Bu makalede, birçok kadının koltuk altı tüylerini almak için kullandığı daha popüler yöntemlerden bazılarına daha yakından bakacağız ve her yöntemle ilgili artıları ve eksileri açıklamaya yardımcı olacağız.

Kadınlarda Koltukaltı Tüylerini Etkili Bir Şekilde Kaldırmanın 4 Yolu Vardır

Koltuk altı tüylerinin alınması, denildiği gibi “koltuk altı tüyleri” birçok kadın (ve aynı şekilde erkekler) için birinci önceliktir. Koltuk altı tüylerini etkili bir şekilde almanın dört ana yolu vardır: koltuk altlarınızı tıraş etmek, lazer veya yoğun darbeli ışık tedavisi kullanmak, ağda yapmak veya tüy dökücü kremler kullanmak.

Koltukaltlarınızı Tıraş Etme

Kadınlar için koltuk altı tüylerini almanın en hızlı yolu aynı zamanda en basit yöntem olan tıraştır. Koltuk altlarınızı tıraş etmek başlangıçta en hızlı ve en etkili yöntem olsa da, özellikle lazer epilasyona kıyasla uzun vadeli bir çözüm olarak dezavantajları vardır.

Tıraş ve koltuk altı tüylerini almanın diğer yollarının getirdiği çok sayıda tatsız yan etki olduğu için epilasyon uzun zamandır birçok kadın için bir hayal kırıklığı kaynağı olmuştur. Bu epilasyon yöntemlerinden bazılarının diğerlerinden daha etkili olduğu bilinmektedir, ancak bazıları tamamen acı verici ve rahatsız edici olabilir.

Koltuk altlarınızı tıraş etmek, binlerce yıldır dünyanın farklı kültürlerinde ve zaman dilimlerinde istenmeyen tüyleri gidermek için kullanılan bir yöntem olmuştur. Kadınların neredeyse her zaman diğer yerlerdeki tüylerden önce almak istediği vücut tüylerinden biri, anlaşılır bir şekilde koltuk altı bölgemizdedir.

Koltuk altı kılları, bayanlar için çekici olduğuna inanılan bir şey değildir ve onları tıraş etmek, tekrar büyüyene kadar kısa bir süre için ondan kurtulmanın kesin bir yoludur.

Koltuk altı tüylerini usturayla almanın bazı bariz faydaları vardır. Koltuk altı tüylerinizden kurtulmak için kullanabileceğiniz en hızlı yöntemlerden biridir, ancak eninde sonunda yeniden çıkacaktır. Yüksek kaliteli bir tıraş bıçağı kullanarak, genellikle koltuk altı tüylerini sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz, ancak bununla birlikte gelen sinir bozucu yan etkilerle de karşılaşabilirsiniz.

Doğru türde jilet veya krem ​​kullanmazsanız, genellikle batık tüyler, tahriş olmuş cilt, ağrılı kesikler ve hiç kimseye çekici gelmeyen diğer şeylerle karşılaşabilirsiniz. Koltuk altı kıllarınızı düzenli olarak tıraş ediyorsanız, bu olayları zaten iyi biliyorsunuzdur.

Tıraş bıçağının en iyi seçenek veya belki de en uygun maliyetli seçenek olduğuna karar veren bayanlar için, özellikle hassas cildiniz varsa, batık tüylerden kaçınmak için kaliteli bir tıraş kremi kullanmanız önemlidir. Koltuk altı gibi bir bölgede bile, istediğiniz pürüzsüz cildi korumak için bölgeye belirli tipte losyonlar uyguladığınızdan emin olun.

Koltuk altı bölgenizdeki saçlarınızın çıkış yönüne özellikle dikkat ettiğinizden emin olun. Bunu yapmak zor olabilir ve tıraşa hazır olmadan önce koltuk altınızı çok yakından incelemek için bir ayna kullanmanızı gerektirecektir.

Tıraş makinesini asla saçınızın çıkış yönünün tersine çalıştırmamalısınız. Bu, batık tüylere ve hassas cilde sahip kişilerde cilt tahrişini içeren diğer sorunlara ve ayrıca daha fazla kesikle sonuçlanabilecek daha acı verici bir deneyime neden olur.

Vücudunuzun herhangi bir bölümünü tıraş etmeden önce saçınızın yönünü ve nasıl uzadığını anlamanız önemlidir. Tıraş makinenizle saçınızla aynı yönde tıraş yaparak daha yumuşak ve daha az ağrılı bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca cildinizi yumuşatmaya yarayan ve cildinizi daha az tahriş ederek daha iyi bir tıraş elde etmenizi sağlayan ılık su kullandığınızdan emin olun.

Saçlarınız eninde sonunda tekrar uzar ve bazı bayanlar bazı tıraş kremi markalarının cildini daha da tahriş edebileceğini görebilir. Ancak koltuk altı tüylerinden kurtulmanın etkili ve oldukça basit olduğu kanıtlanmış bir yöntemidir.

IPL & Profesyonel Lazer Epilasyon Cihazları

IPL ve lazer epilasyon cihazları, istenmeyen koltuk altı tüylerini gidermek için bir krem ​​veya tıraş bıçağı kullanmaktan daha pahalı olsa da, kadınlar için mevcut en iyi uzun vadeli koltuk altı tüy alma seçeneklerinden biridir.

Son teknolojik yenilikler sayesinde artık vücut tüylerini ve hatta yüz tüylerini almak için yeni ve son derece etkili yöntemler kullanabiliyoruz. Koltuk altı epilasyon için en yeni cihazlardan bazıları, Yoğun Atımlı Işık (IPL) cihazlarının yanı sıra ticari lazer epilasyon cihazlarıdır.

Bir salonda lazer epilasyonla karşılaştırıldığında, IPL cihazları başlangıçta açıkça daha pahalıdır, ancak bunları düzenli olarak nasıl doğru şekilde kullanacağını bilen kadınlar için uzun vadede karşılığını verebilir.

Şüphelenebileceğiniz gibi, bu IPL ve lazer epilasyon cihazları, kullanım kolaylığı ve ne kadar etkili oldukları da dahil olmak üzere diğer özellikleri açısından farklılık gösterir. Bu ürünler tipik olarak koltuk altı tüylerini almak için kullanabileceğiniz diğer yöntemlerden çok daha pahalıdır, ancak çok daha etkilidirler ve bir dizi fayda da sunarlar.

Bir IPL epilasyon cihazı, koltuk altı epilasyonun yanı sıra vücudun diğer bölgelerindeki epilasyon söz konusu olduğunda inanılmaz derecede etkili olan geniş spektrumlu bir ışık kullanarak çalışır. Bu ürünler, ışığı saça benzersiz rengini veren pigment olan saç folikülünün melaninine yönlendirerek çalışır.

Geniş spektrumlu ışık, saçın köküne zarar vererek ve kullanıldığı alanda saç büyümesini önleyerek veya büyük ölçüde azaltarak çalışır.

Hassas cilde sahip kişiler için koltuk altı bölgesindeki tüyleri bir IPL veya lazer epilasyon cihazı kullanarak alma söz konusu olduğunda, genellikle tıraş etmekten veya ağda yapmaktan çok daha iyidir. IPL ve lazer cihazının çıkarma yöntemleri biraz daha az müdahalecidir ve cildin kendisine veya kıl köklerine kullanıcıda ağrı veya ciddi rahatsızlık verecek şekilde çok fazla zarar verdiği bilinmemektedir.

En popüler IPL cihazları , nereden satın alındıklarına bağlı olarak genellikle yüzlerce dolara mal olur, ancak bu ürünlerin birçok kadın için koltuk altı epilasyon için en iyi seçim olduğu açıktır.

Bu cihazlardan bazıları, bir seferde aylarca kullanıldıklarında saç büyümesini sınırlamak için gerçekten çalışacak ve bazı kadınlar için kalıcı epilasyon sağlayabilen birkaç IPL cihazı var.

Günümüzde birçok kadının koltuk altı epilasyonu için kullandığı IPL ve lazer epilasyon ürünleri, vücut kıllarının korunması ve diğer bölgelerden alınması için de kullanılabilir. Birinci sınıf IPL ve lazer epilasyon cihazlarından bazıları, bikini bölgesi çevresindeki vücut tüylerinin yanı sıra bacaklardaki ve kollardaki tüylerin alınması söz konusu olduğunda çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Pek çok kadının bu ürünleri kullanmasının ana nedenlerinden biri, ağda ve hatta tüy yolma gibi ağrılı yöntemlerden çok daha rahat kullanımlarıdır. Bununla birlikte, bu IPL cihazları, bazı kadınlar için onları daha az çekici hale getirebilecek bazı küçük dezavantajlarla birlikte gelir.

Esas olarak koltuk altı tüylerinin veya diğer bölgelerdeki tüylerin birkaç hafta hatta aylar içinde alınmasıyla sonuçlanması amaçlanır.

Bazı IPL cihazları bir veya iki hafta içinde sonuç verebilir, ancak bazılarının saç köklerinin yeterince hasar görmesi daha uzun sürebilir, bu da saç büyümesinin yavaşlamasına veya hatta hiç büyüme olmamasına neden olabilir.

Açıkçası, birçok kadın için amaçları koltuk altı veya bikini bölgesi ve vücudunun diğer kısımları gibi belirli alanlarda tüysüz olmaktır. IPL cihazı bazı durumlarda bu sonuçları verme yeteneğine sahiptir, ancak bu sonuçlara ulaşmak için genellikle kadınların birkaç IPL cihazı uygulaması gerekir.

Çoğu durumda, kullanıcının cilt tonu ve saç rengi, bu cihazların ne kadar etkili olabileceği konusunda genellikle rol oynar. Daha koyu tenli olanlar için IPL cihazları kullanan beyaz, sonuç için uzun bir bekleme süresine sahip olabilir, bu şekilde tüysüz koltuk altlarına ulaşmak tamamen mümkündür. Daha koyu ten rengine sahip olanlar için, IPL veya lazer epilasyon cihazının, soluk ten rengine sahip olanlardan daha yüksek bir güç seviyesinde kullanılması gerekebilir. Ayrıca, daha ince veya açık renkli saçları olan kişiler, muhtemelen daha koyu, daha kalın saçlara sahip olanlardan daha fazla sonuç göreceklerdir.

Bazı insanlar için IPL veya lazer epilasyon cihazı kullanmak söz konusu olduğunda bazı sorunlar olabilir. Bu ürünler ciltte istenmeyen kırmızı izler bırakabilir ve bazen bazı kadınların beklediğinden daha acı verici olabilir. Birçok kadın lazer epilasyon için uyuşturucu krem kullanmaya başladı ve bu tip epilasyonun sunabileceği hafif ağrıyı azaltmaya yardımcı oldu.

Bu tür ürünlerin kullanılması tipik olarak hafif bir yanma veya batma hissi ile sonuçlanır, ancak bu çok şiddetli değildir ve genellikle lazer veya geniş spektrumlu ışık uygulandıktan hemen sonra bölgede sadece birkaç saniye sürer.

IPL cihazlarını ticari salon tarzı lazer epilasyon sistemleriyle karıştırmamanız önemlidir, çünkü bunlar aslında istenmeyen tüyleri tedavi etmenin tamamen farklı iki yöntemidir ve benzer sonuçlar verir. IPL geniş spektrumlu bir ışıkla çalışırken, lazer epilasyon cihazı daha güçlü olan ve bir seferde yalnızca çok küçük bir alanı tedavi edecek çok daha yoğun bir ışık huzmesi kullanarak çalışır.

Koltuk Altlarınızı Ağdalamak

Koltuk altı tüylerinden kurtulmanın bir başka etkili yolu da koltuk altlarınıza ağda yapmaktır. Bu koltukaltı epilasyon şekli, sadece oldukça acı verici olduğu ve koltuk altı tüylerinden kurtulmanın en rahatsız edici yollarından biri olduğu için birçok kadın arasında pek popüler olmayan bir yöntemdir. Bununla birlikte, koltuk altı tüylerinizi ağda ile profesyonelce aldırmak için gidebileceğiniz çok sayıda kaplıca ve başka yerler vardır.

Ağda, istenmeyen koltuk altı tüylerini ve vücudun diğer bölgelerindeki her türlü tüyü almanın çok etkili bir yoludur. Bölgeyi tedavi etmeniz ve tekrar ağda yaptırmanız gerekmeden önce, belirli sorunlu bölgeleri günlerce ipeksi pürüzsüzlükte kalacak şekilde korumanıza izin veren bir yöntem olduğu bilinmektedir.

Bazı kadınlar, tüyleri almak için bal ve limon kullanımını içeren bazı ev yapımı veya kendin yap ağda yöntemlerini kullanmayı tercih edebilir. Bu işe yarayabilir, ancak işlem sırasında ters gidebilecek oldukça fazla şey olduğundan ağda gibi bir şey için bir profesyonel kullanmanızı öneririz.

Bu yöntem biraz zaman alıcıdır ve birisi ağda ve diğer ürünlerin doğru şekilde nasıl kullanılacağı konusunda çok yönlü bir anlayışa sahip değilse, genellikle bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

Koltuk altı ağdası, birçok kaplıca ve cilt bakımı uzmanının vücudun diğer bölgelerindeki tüyleri almak için kullandığı yöntemlere nispeten benzerdir. Genellikle tıraşla karşılaştırılır, ancak koltuk altlarınıza ve diğer bölgelere ağda yapmak genellikle kıl dönmesine veya başka sorunlara neden olmaz.

İki tür ağda vardır, bunlardan biri şerit gerektirmeden çekilebilen sertleştirici balmumu kullanımını içerir ve diğeri ‘yumuşak’ balmumu olarak bilinen ve çıkarılması için bir kağıt şerit ile uygulanması gereken bir ağdadır.

Ağda ile elde edeceğiniz, diğer yöntemlerin sunamayacağı bazı faydalar vardır. Bu faydalardan biri, ağdanın cildinizi çıkarırken pul pul dökmek için çalışmasıdır. Herhangi bir epilasyon yönteminde olduğu gibi, bazı kişilerin koltuk altı bölgesine ağda ile ilgili bazı endişeleri ve sorunları vardır. Ağda bazen koltuk altınızdaki cildin reaksiyona girmesine neden olabilir, tıpkı yanlış türde bir tıraş bıçağı kullanmaktan alacağınız gibi.

Koltuk altlarınıza ağda yapmak, hassas cilde sahip kadınlar için cildi tahriş eden bir şey olabilir. Koltuk altı tüylerini veya vücudun herhangi bir yerindeki tüyleri çıkarmak için ağda kullanacaksanız ekstra özen göstermeniz önemlidir. Özellikle ağda veya tıraştan önce vücudunuzu ve koltuk altlarınızı iyice yıkadığınızdan emin olun.

Koltukaltı Tüy Dökücü Kremleri Kullanmak

İstenmeyen tüy büyümesiyle başa çıkmanın bir başka etkili yolu da koltuk altlarınıza çeşitli kremler kullanmaktır. Daha pürüzsüz bir cilt elde etmek için koltuk altlarınızda kullanmak isteyebileceğiniz birçok farklı marka ve türde krem ​​vardır, ancak bu ürünleri ve etkilerini anlamak önemlidir.

Tüy dökücü krem ​​genellikle tüyleri çözmek ve pürüzsüz bir cilt aradığınız bölgelerdeki tüyleri ağrısız bir şekilde yok etmek için kullanılır. Tüy dökücü bir krem, cildinizin topikal tabakasındaki ve ayrıca derinin derinliklerine ve kıl köküne yakın bölgelerdeki tüyleri etkili bir şekilde çözen farklı kimyasalların kullanımıyla çalışır.

Tüy dökücü kremler üreten birçok farklı marka var ve kendi özel ihtiyaçlarınız için doğru olanı seçmeniz önemlidir. Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi, birçok farklı türde tüy dökücü kremlerin fiyatları değişiklik gösterecektir. Daha etkili olanlar genellikle daha pahalı olacaktır, bu nedenle paranızı akıllıca yatırmak en iyisidir.

Doğru türde kremler kullanarak ve cildinize ve koltuk altlarınızın çevresine gereken özeni göstererek, çok az acı veya çok az yan etki ile uzun süreli pürüzsüz bir cilt elde edebilirsiniz.

Kadınlar İçin Koltuk Altı Kıllarını Almanın En Etkili Yolu Nedir?

Koltuk altlarınızı traş etmek, onu çıkarmanın en hızlı yolu olsa da, en iyi kalıcı çözüm değildir. Koltuk altı tüylerini kalıcı olarak almak için profesyonel bir epilasyon salonu ile çalışmak veya evde lazer epilasyon için bir IPL koltuk altı tüy alma cihazı kullanmak istenmeyen koltuk altı tüylerini almanın en etkili iki yöntemidir. Ağda ve koltuk altı tüy alma kremleri gibi alternatif yöntemlerle karşılaştırıldığında, IPL ve lazer epilasyon en tutarlı ve kalıcı sonuçları verir.

koltuk altı lazer epilasyon

Burayı Puanla

5 Yıldıza Kadar Bir Puan Seç

Ortalama Puan : 4.8 / 5. Toplam Oy : 11

Burayı ilk değerlendiren siz olun.